Pytania i odpowiedzi

1. W jaki sposób finansowanie / inwestowanie się odbywa?

Każdy przedsiębiorca tworzy Projekt on-line wyjaśniający jego działalność i co zamierza osiągnąć z inwestycji. Każdy Projekt zawiera 2najważniejsze elementy:

- Cel - Całkowita kwota pieniędzy, jaką przedsiębiorca chce uzyskać celem inwestycji w spółkę;

- Oferowane udziały - udział procentowy w działalności /spółce, jaką przedsiębiorca oferuje w zamian za wymaganą kwotę finansowania(Cel)

Przedsiębiorcy będą promować swoje projekty potencjalnym inwestorom. Inwestorzy będą mieli możliwość inwestycji w promowane na naszym serwisie przedsięwzięcia. (180 dni to maksymalny czas dostępny na uzyskanie finansowania)

Minimalna kwota inwestycji to tylko 50 zł. Można inwestować już wartość jednego udziału. Inwestuje się kwoty stanowiące wielokrotność wartości jednego udziału.

 

2. Dlaczego warto inwestować w Projekty?

Istnieje wiele powodów, dla których warto inwestować w projekty, między innymi:

  • ·        Aby uzyskać zwrot z inwestycji;
  • ·        Aby uzyskać niepowtarzalną nagrodę za inwestycje(patrz nagrody poniżej);
  • ·        Aby pomóc przyjacielowi uruchomić swój biznes;
  • ·        Aby wspierać niezależną i innowacyjną działalność gospodarczą;
  • ·        Aby pomóc małym polskim firmom na starcie ich działalności;
  • ·        Dla zabawy;

 

3. W jakim czasie projektodawca / przedsiębiorca może zbierać pieniądze od inwestorów?

Każdy Projekt ma maksymalnie 180 dni na uzyskanie kwoty docelowej. Minimalny czas trwania projektu to 30 dni.

 

4. Co się dzieje, gdy kwota docelowa inwestycji jest uzyskana?

Kiedy cel zostanie osiągnięty projektodawca zapraszany jest do biura notariusza w celu odpisania cesji praw do udziałów w spółce wszystkim inwestorom którzy zainwestowali w przedsięwzięcie. Po dokonaniu tych czynności pieniądze są transferowane na rachunek spółki. Inwestorzy w tej samej chwili otrzymują również prawa do nagród za inwestycje oferowanych przez projektodawcę.

 

5. Co się stanie, jeżeli kwota docelowa nie zostanie osiągnięta?

Jeśli kwota docelowa nie zostanie osiągnięta w terminie Projekt zostanie zamknięty, a wszystkie zainwestowane pieniądze zostaną zwrócone na rachunki inwestorów.

W niektórych sytuacjach dozwolone będzie przedłużenie czasu inwestycji o określoną ilość dni.

 

6. Czy istnieje maksymalna lub minimalna kwota docelowa?

Minimalna kwota docelowa wynosi 10000 zł. Nie ma ustalonej maksymalnej kwoty.

 

7. Jak zarejestrować / założyć konto?

Aby założyć konto, kliknij przycisk 'zarejestruj się' link znajduje się w prawym górnym rogu, a następnie wprowadź adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. Nazwy użytkowników muszą być od 4 do 12 znaków alfanumerycznych bez myślników, kropek i podkreśleń...

 

 

INWESTOWANIE

8. Jak inwestować?

Po wyborze projektu, w który masz ochotę zainwestować wystarczy po prostu wybrać kwotę, jaką chcesz zainwestować w polu „Inwestuj w projekt” a następnie kliknąć na przycisk ‘Inwestuj’. Musisz się zalogować lub zarejestrować i stać się członkiem Crowdangels.pl zanim będzie możliwe potwierdzenie inwestycji.

Po wyborze kwoty Twojej inwestycji zostaniesz przekierowany do strony gdzie będziesz mieć możliwość wyboru operatora Twojej płatności – w tej chwili są to Paypal.pl oraz transferuj.pl

Operatorzy płatności naliczają prowizje od kwot Twoich inwestycji.

W przypadku gdy projekt nie osiągnie 100% celu Twoje wpłaty zostaną Ci zwrócone, będą one pomniejszone o kwoty prowizji pobranych przez powyższych operatorów.

Minimalna kwota inwestycji to tylko 50 zł.

 

9. Kto może inwestować?

Każdy, kto ma ukończone 18 lat i zaakceptował warunki i regulaminu serwisu może inwestować poprzez Crowdangels.pl.

 

10. Kiedy pieniądze zostaną pobrane z mojego konta?

Jeżeli płacisz za pomocą polecenia przelewu pieniądze zostaną pobrane w chwili potwierdzenia przelewu pieniędzy na konto Crowdangels.pl. Jeżeli używasz do wpłaty serwisów płatności internetowych jak PayPal.pl czy transferuj.pl pieniądze zostaną pobrane z Twojego konta w chwili przelewu środków na konta w tych serwisach. Proszę pamiętać, że powyższe serwisy pobiorą od Ciebie opłatę prowizyjną za korzystanie z ich usług.

 

11. Co się dzieje z wpłaconymi pieniędzmi, jeżeli przedsięwzięcie nie osiągnie celu?

Jeżeli finansowanie się nie powiedzie, wtedy wszystkie środki zostaną zwrócone na konta inwestorów. Zwrócone kwoty będą pomniejszone oprowizje pobrane przez operatorów płatności internetowych.

 

12. Jak inwestowanie w rzeczywistości działa?

Mówiąc wprost, inwestując w przedsięwzięcie uzyskujesz udziały / akcje w spółce w którą inwestujesz oraz nagrody od przedsiębiorcy np.zniżki na usługi lub produkty.

 

13. Czy upubliczniacie kwoty moich inwestycji?

Nie. Na twoim publicznym profilu widoczne są tylko przedsięwzięcia w które zainwestowane zostały pieniądze.

 

14. Jakie informacje przedsiębiorca otrzyma?

Przedsiębiorca otrzyma minimum informacji niezbędnych do kontaktu z Tobą jako inwestorem - imię i nazwisko, adres mail i kwotę inwestycji.

 

15. Skąd mam wiedzieć, że przedsiębiorca ma rzeczywisty,realny pomysł na biznes?

Choć Crowdangels.pl dokonuje wstępnej analizy każdego Przedsiębiorcy, inwestorzy powinni kierować się własną wiedzą, przeczuciem i doświadczeniem, oraz korzystać z Forum w serwisie by dyskutować na temat inwestycji z innymi inwestorami czy przedsięwzięcie jest warte twoich pieniędzy.

 

16. Czy jestem w stanie zadawać pytania przedsiębiorcom dotyczące ich działalności?

Absolutnie. Zapewniamy forum dyskusyjne dla każdego Projektu, gdzie możesz zadawać pytania, na które przedsiębiorca będzie odpowiadać. Można również korzystać z forum do dyskusji na temat Projektu z innymi członkami Crowdangels.pl i pomagać sobie nawzajem, tworząc opinie na temat każdego Projektu.

 

17. Czy będę otrzymywać powiadomienia, kiedy Projekty, w które inwestuję osiągną swój cel?

 Tak, kiedy Projekt osiągnie swój cel, każdy inwestor otrzyma maila z informacją o tym.