youCreo.com

Get the Widget

 

Zainwestowano

8125 zł

5.42%

Pozostało

zakończony dni

Wartość projektu

150000 zł

Inwestorzy

5
 

youCreo.com

youCreo.com - twórz grafikę do druku oraz internetu
YouCreo to prosta i intuicyjna aplikacja umożliwiająca projektowanie grafiki na potrzeby druku oraz internetu. Dzięki YouCreo każdy, bez konieczności posiadania  zaawansowanej wiedzy, może przygotować własny projekt ulotki, wizytówki, plakatu, foto książki, poradnika, książki kucharskiej i wielu, wielu innych, a następnie natychmiast zlecić online ich wydrukowanie do jednej z wielu zintegrowanych z YouCreo drukarni.

Użytkownicy mogą korzystać z tysięcy gotowych, wysokiej jakości grafik, obrazków oraz szablonów opracowanych przez grafików YouCreo lub społeczność użytkowników. 

Dodatkowo mają także możliwość legalnego nabycia zdjęć z zasobów zintegrowanych z YouCreo photobanków.

Aplikacja youCreo sprzedawana jest również w modelu B2B, poprzez integracje np. z systemami sprzedaży drukarni, platformami blogowymi, sklepami internetowymi, platformami do zarządzania treściami (CMS).


POMYSŁ

Pomysł na aplikację powstał na skutek naszych doświadczeń w ramach pracy w agencji interaktywnej, a później software house Concepto. Przychodziło i przychodzi do nas wiele zapytań od drobnych klientów na proste prace graficzne - baner na facebooka, ulotka, plakat. Z uwagi na wysokie koszty realizacji, zmuszeni byliśmy odmawiać przyjmowania tego typu zleceń. Jednocześnie trudno było wskazać takim klientom rozwiązanie, dzięki, któremu mogli by sami zrealizować takie potrzeby. (w temacie np. stron internetowych, proponowaliśmy klientom jedną z najlepszych aplikacji w danym momencie).Przeprowadziliśmy również wiele rozmów z drukarniami, które chcą otworzyć się na nową grupę klientów B2C i również im brakowało tego typu rozwiązania. Staramy się rozwijać aplikację tak, aby jej obsługa była jak najłatwiejsza. Tak by każdy użytkownik, w krótkim czasie miał możliwość przygotować profesjonalny projekt samodzielnie lub korzystając z naszych szablonów.Docelowo chcemy dostosować aplikację do projektowania oraz integracji z wszelkimi systemami, które potrzebują fajnego projektu graficznego (np. na koszulki, opakowania, gadżety...)


RYNEK

FIRMY POLIGRAFICZNE

SEKTOR WCIĄŻ ROZWIJA SIĘ


Według piątej edycji raportu "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce", przygotowanego przez KPMG i Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, wartość produkcji sprzedanej branży w 2014 r. wyniosła 13,2 mld zł i była o 6 proc. większa niż rok wcześniej. Jak donosi "Puls Biznesu", daje to nam ósme miejsce w Europie.

W roku 2015 sprzedaż branży miała wzrosnąć  4,5 proc., do 13,8 mld zł, a w 2016 wyraźnie ma przekroczyć 14 mld zł. Duży udział będą w tym miały rynki eksportowe, na które trafia już 45 proc. produkcji polskiej branży.

W 2013 r. w Polce działało 9191 przedsiębiorstw poligraficznych. Firmy mikro stanowiły aż 92% wszystkich podmiotów w tej branży.

Co ciekawe, liczba firm w sektorze wzrosła po raz pierwszy od kilku lat – przybyło przede wszystkim firm mikro (po nad 500 nowych podmiotów), a także przedsiębiorstw małych (28 nowych podmiotów), podczas gdy liczba średnich i dużych nie zmieniła się. Poligrafia pozostaje sektorem o małym stopniu koncentracji. Przedsiębiorstwa małe, zatrudniające 10-49 osób, stanowią tylko 6,4% wszystkich podmiotów, a średnie, duże i bardzo duże firmy (co najmniej 50 osób) to jedynie 1,4%.

Udział eksporterów wśród małych firm wynosi 58%, a w grupie podmiotów mikro – 37% (rok wcześniej – odpowiednio 63% i 31%).

ROŚNIE ROLA EKSPORTU

W latach 2010-2014 całkowity eksport produktów przemysłu poligraficznego zwiększył się nominalnie o 50%. Sam rok 2014 przyniósł wzrost o 11,2% do poziomu 5,94 mld zł. Ponad połowa badanych firm poligraficznych sprzedaje swoje produkty i usługi na rynkach zagranicznych. Z możliwości eksportu korzystają przede wszystkim średnie i duże firmy – w tej grupie jedynie 19% skupia się wyłącznie na rynku krajowym (rok te mu – 20%).

Udział eksporterów wśród małych firm wynosi 58%, a w grupie podmiotów mikro – 37% (rok wcześniej – odpowiednio 63% i 31%).

ROŚNIE ROLA INTERNETU


Rola Internetu jest stosunkowo duża, ale tradycyjne kanały sprzedaży i kontaktu z klientem nie tracą na znaczeniu. Średnio 59% zleceń przyjmowanych przez badane przedsiębiorstwa poligraficzne jest obsługiwanych drogą elektroniczną, a blisko co druga firma poszukuje zleceń za pośrednictwem internetu.

Podobnie jak w większości branż, także w przemyśle poligraficznym internet i nowoczesne rozwiązania informatyczne przenikają niemal każdy aspekt działalności firm. Umożliwiają im dotarcie do większej liczby klientów, sprawniejszą realizację zamówień oraz zwiększenie efektywności działania. Z drugiej strony postępująca informatyzacja jest zagrożeniem dla tych firm, które zbyt późno wdrażają rozwiązania IT lub nie robią tego w wystarczającym stopniu – w walce o klienta mogą pozostać w tyle za konkurentami, którzy sprawniej wykorzystują internet i inne narzędzia technologiczne. Z odpowiedzi ankietowanych wynika, że przedsiębiorstwa poligraficzne otrzymują średnio 59% swoich zamówień drogą elektroniczną, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu z rokiem 2013. Udział elektronicznych zamówień akceptowanych przez klientów wzrósł o 5 punktów procentowych i osiągnął poziom 66%.

Stosunkowo nowym narzędziem są aplikacje mobilne wykorzystywane do promocji drukarni lub kontaktu z klientem, np. po przez umożliwienie mu składania zamówień za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Aplikacje mobilne i inne nowoczesne technologie ułatwiają szybszą i sprawniejszą obsługę klientów, ale nie odgrywają jeszcze dużej roli – tylko nieliczne firmy (10% badanych) wdrożyły już takie rozwiązania.

Biorąc pod uwagę zidentyfikowane trendy na rynku usług poligraficznych, aplikacja Youcreo może stanowić dla funkcjonujących w tym sektorze przedsiębiorstw, które zadecydują o jej wdrożeniu istotną przewagę konkurencyjną, zapewniającą możliwość dotarcia, utrzymania i wygodnej obsługi klientów indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych, w szczególności:

> firm organizujących eventy

> firm handlowych i gastronomicznych (restauracje, bary)

> firm zajmujących się reklamą i marketingiem

> firm świadczących usługi foto-video

> instytucji finansowych i ubezpieczeniowych

> firm z branży drobnych usług i rzemiosła

> instytucji publicznych

> organizacji pozarządowych


Źródło:

1) Raport KPMG we współpracy z Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce – Edycja 2015".
2) Dane GUS


NA CO ZOSTANĄ PRZEZNACZONE ŚRODKI

Pozyskane środki chcemy przeznaczyć przede wszystkim na:
> aktualizację/optymalizację aplikacji pod kątem rosnącego ruch
> przygotowanie aplikacji do szybkiej integracji z systemami zewnętrznymi (API)
> budowę działu sprzedaży
> budowę działu obsługi klienta
> działania marketingowo-promocyjne

LUDZIE


LinkedIn: https://pl.linkedin.com/pub/dariusz-kowalski/64/a21/118


Darek Kowalski - Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Odpowiedzialny za obecny kształt i strategię rozwoju firmy. Pełni w niej rolę spoiwa, które nadaje ostateczny kształt tworzonym projektom. Dzięki zamiłowaniu do technologii komputerowych w dziedzinie nowych mediów oswoił wszystkie najważniejsze aspekty projektów informatycznych : od grafiki po programowanie. To dało podstawy do bycia rozgrywającym i kapitanem w software house Concepto SA, którą tworzy od 2005 roku. W 2012 oraz 2015 Concepto zajęło wysoką pozycję w rankingu najszybciej rozwijających się firm XIII edycji Rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, organizowanej przez międzynarodową firmę doradczą Deloitte oraz redakcję magazynu Forbes.

Poza doświadczeniami związanymi zarządzaniem oraz rozwojem spółki Concepto, ma na swoim koncie również kilka własnych projektów: (instrukcja.pl, dorianmorris.com (współtwórca), mapapolski.com.pl, smacznapizza.pl)

Obecnie swoją energię poświęca  nowej spółce Publi House Sp. z o.o., w której to właśnie rozwijany jest projekt youCreo.com


Po godzinach


Entuzjasta etyki stoickiej i pozytywnego podejścia do biznesu, w tym do ludzi i zdarzeń. Działalność spółek Darka Kowalskiego daje się zauważyć w regionie poprzez wspieranie przedsięwzięć kulturalnych. Od 2010 Darek Kowalski jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Aperte - aperte.pl, w ramach których udziela się w sprawach związanych z kulturą. Inicjator cyklicznej imprezy "GroxTown Reggae Fest". Administrator lokalnego, popularnego forum dyskusyjnego grodzisk.org. Miłośnik muzyki i początkujący mecenas kultury – w ramach fundacji Concepto ProArte co roku bierze pod opiekę jeden zespól muzyczny, który promuje i wspiera w wydaniu płyty.

Od 2013 poświęca coraz więcej czasu na karierę sportową :) biegi przełajowe/górskie, duathlony.

Artysta amator, rzeźbiarz, malarz i ma nadzieję, że kiedyś również muzyk :)

Zespół youCreo tworzą mistrzowie w swoim fachu, doświadczenie programiści, graficy, managerowie. Dla wszystkich praca nad projektem to nie tylko praca, ale również wielka pasja :)
STRATEGIA WYJŚCIA

Spółka planuje upublicznienie spółki. Przekształcenie spółki zaplanowane jest na rok 2017 (przy wykorzystaniu środków z UE). Debiut na giełdzie, zaplanowany jest w 2018 roku.


zaloguj się, by dowiedzieć się więcej

Ryzyko inwestycyjne

Inwestycje w start up'y oraz biznesy we wczesnej fazie wzrostu niosą za sobą ryzyko utraty płynności, niewypłacania dywidend oraz utraty zainwestowanego kapitału. Aby je zminimalizować, zalecane jest zasięganie porad specjalistów przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji przez ten serwis. Zaleca się również dywersyfikację inwestycji. Crowdangels.pl jest platformą skierowaną do użytkowników, którzy rozumieją powyższe ryzyko oraz są go w pełni świadomi podejmując decyzje inwestycyjne. Zapoznaj się z polityką ryzyka.

Zainwestuj 1500
Roczny abonament aplikacji youCreo.com - konto "Standard"

Zainwestuj 3000
Roczny abonament aplikacji youCreo.com - konto "Standard", pakiet autorskich ilustracji "na życzenie"

Zainwestuj 6000
Roczny abonament aplikacji youCreo.com - konto "Standard", pakiet autorskich ilustracji "na życzenie", pakiet druków firmowych (druk, projekt) - 200 szt wizytówek, 500 sztuk ulotka A4, 5000 papier firmowy.

Zainwestuj 10000
Roczny abonament aplikacji youCreo.com - konto "Standard", pakiet autorskich ilustracji "na życzenie", pakiet druków firmowych (druk, projekt) - 200 szt wizytówek, 500 sztuk ulotka A4, 5000 papier firmowy. Obraz jednego z naszych grafików :)

Zainwestuj 100000
Konto VIP bezograniczeń, pakiet autorskich ilustracji "na życzenie", pakiet druków firmowych (druk, projekt) - 200 szt wizytówek, 500 sztuk ulotka A4, 5000 papier firmowy. Obraz jednego z naszych grafików. Dostęp do platformy dla inwestorów (statystyki, informacja o aktualizacjach, planach...)

Zainwestuj:

Wartość projektu: 150000 - 500000 zł
Oferowane udziały: 6 - 20 %
Ilość udziałów: 240 - 800
Liczba inwestorów: 5
Cena nominalna udziału: 50 zł
Cena udziału: 625 zł
Minimalny zakup : 1 szt
Ilość udziałów:

Inwestujesz: 625 zł     Nabywasz:   0.0250%

Spodziewana stopa zwrotu w 3 lata: 300 %

Wycena spółki (post money): 2,500,000.00 zł

Zaloguj się

Informacje o spółce

Oferowane udziały: 6%
Lokalizacja projektu: Grodzisk Wielkopolski
Projektodawca: Darek Kowalski
Spółka: Publi House Sp. z o.o.

Dokumenty dostępne po zalogowaniu

Zaloguj / zarejestruj